Araç Plaka Tanıma Sistemi

Araç Plaka Tanıma Sistemi

Araç Plaka Tanıma Sistemi günümüzde araç güvenliği ve otopark güvenliğinde son derece önem taşır. Köprülerde, yollarda, alışveriş merkezlerinde, toplu konutlarda, üniversitelerde, hastanelerde gün içinde binlerce araç giriş çıkışı olabilir. Bu noktada araçların teker teker tespit edilmesi ve güvenlik önlemlerinin alınması da hem zahmetlidir, hem de zaman kaybına yol açar. Bu anlamda insanların hayatını kolaylaştırmak üzere tasarlanan araç plaka tanıma sistemi, her türlü ortak kullanım alanında güvenlik ihtiyacını karşılar. Araç plaka tanıma sistemleri, her alanda farklı amaçlar için kullanabilir ve bundan dolayı teknolojinin de etkisiyle gelişmiş olan plaka tanıma sistemleri, farklı işlevsel özellikleri ile her türlü kullanım alanında güvenlik yetkililerinin ve araç sahiplerinin hayatını kolaylaştırır.

Araç plaka tanıma sistemleri tercihinde en önemli nokta, tercih edilen çözüm ortağının hizmet kalitesidir. Bu anlamda tercih edeceğiniz markanın teknolojiye ve yeniliklere ayak uydurabilen, gerekli durumlarda teknik destek sağlayabilen ve günün her saati ulaşılabilen bir çözüm ortağı olmasına özen göstermenizde yarar vardır. Araç plaka tanıma sisteminin ne işe yaradığı ve nerelerde kullanıldığı ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak da bu sistemleri tercih etme sırasında sizin için yararlı olabilir.

Araç Plaka Tanıma Sistemi Ne İşe Yarar?

Araç plaka tanıma sistemi, temel olarak araçların kimliğini belirler ve güvenlik departmanının kullanım amacına göre farklı işlevler sunarak hızlı ve güvenli işlemler gerçekleştirilmesini sağlar. Burada farklı amaçlardan kasıt ise güvenlik ile birlikte gerekli durumlarda araçların giriş-çıkış saatlerinin belirlenmesi, dönemsel olarak raporlar hazırlanması ya da gerekli durumlarda araçların faaliyetlerinin görüntülenerek raporlanması olabilir. Burada her ne kadar esas amaç, araçların plakalarının ve kimliklerinin tespit edilmesi olarak bilinse de araç plaka tanıma sistemlerinin akıllı özellikleri sayesinde bu veriler çok daha geniş ihtiyaçlara hizmet edebilir. Bu anlamda araç plaka tanıma sisteminin ne gibi işlemler için kullanılacağı da sistemin nerelerde kullanıldığına göre değişiklik gösterir.

Araç Plaka Tanıma Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Araç plaka tanıma sistemleri, yoğun araç sirkülasyonunun olduğu ve bu araçların faaliyetlerinin bilgisine ihtiyaç duyulduğu her yerde kullanılabilir.

  • Ücretli Otoparklar: Özellikle metropollerde yoğun olarak kullanılan ücretli otoparklar, hizmet tarifesini araçların otoparkı kullanım süresi üzerinden hesapladıkları için plaka tanıma sistemlerinin yardımıyla araçların giriş ve çıkış saatlerini kolaylıkla tespit edebilirler.
  • Okullar / Üniversiteler: Bir otoparka sahip olan özel okullar ya da üniversitelerde de öğrencilerin ya da personellerin otoparka giriş ve çıkış saatleri belirlenerek rapor edilebilir. Ayrıca bu alanlarda bazı otoparklar öğretim görevlilerine özel tahsis edildiği için araç plaka tanıma sistemi, yabancı araçların girmesini önlemeye yardımcı olur.
  • Site Giriş ve Otoparkları: Plaka tanıma sistemlerinin yoğun olarak kullanıldığı yerler arasında toplu konut ya da rezidans gibi siteler yer alır. Sistem yardımıyla site güvenliğinin giriş ve çıkışları takip etmesi, site sakinlerine ait araçları kayıt etmesi ve söz konusu tanıdık araçlara otomatik geçiş izni vermesi bir hayli kolaylaşır.
  • Alışveriş Merkezleri: Gün içinde binlerce araç giriş çıkışı gerçekleştirilen AVM otoparkları, araç plaka tanıma sistemine en çok ihtiyaç duyulan alanlar arasındadır. Sistem sayesinde araçların faaliyetleri takip edilerek herhangi bir güvenlik ihtiyacında elde edilen verilerden destek alınabilir.

BluEyes Araç Plaka Tanıma Hizmetleri, teknolojinin sağladığı yeni nesil imkanlarla üst düzey bir güvenlik hizmeti sunarak hem araç sahiplerinin hem de güvenlik sorumlularının hayatını bir hayli kolaylaştırır. Siz de sitede, alışveriş merkezinde, okulda ya da herhangi bir ortak kullanım alanında etkili bir araç plaka tanıma sistemine ihtiyaç duyuyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir ve ayrıcalıklı hizmetlerin tadını çıkarabilirsiniz.