Plaka Tanıma Sistemi Fiyat

Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemi Fiyat Bilgileri ve Özellikleri

LPR olarak bilinen plaka tanıma, biletsiz otopark kullanımının önüne geçmek, çalıntı araç tespiti, akıllı faturalandırma ve daha birçok araç yönetim işlemleri için kullanılan bir teknolojidir. Plaka tanıma, plaka bilgilerinin yanı sıra, aracın yönü ve hızını hesaplama gibi avantajları bir arada sunar. Operatörlerin kontrol noktasından geçen her araç hakkında anında veri toplar. Bu sistemin veri toplayabilmesi için yapay zekâyla güçlendirilmiş donanımlı kameralar kullanılır. Kamera plaka görüntüsünü aldıktan sonra dijital karakterlere çevirir. Gelişmiş algoritma sayesinde istenilenin dışında veriler, sisteme işlenmez. Sistem kameraları, birbirinden farklı ülkelere ve farklı tasarımlara ait plakaları doğru şekilde tanımlamak için özel algoritmalar kullanabilir. Plaka tanıma sisteminde görüntü kalitesi her zaman kilit faktördür. Hızlı hareket eden araçların yakalanması, tanıma doğruluğunu önemli ölçüde azaltabilir. Hareketten oluşan bulanıklığı önlemek için özel bir teknik gerekir. Bu sebeple kameraların yüksek performansa sahip olması, AI ile uyumlu çalışması, GPS koordinatlarıyla entegre olması gibi nüanslar önemlidir. Tüm bu detaylar, plaka tanıma sistemi fiyatları üzerinde de etkilidir. Kullanım alanına göre ihtiyaç duyulan özellikler belirlendikten sonra fiyat tespiti yapılır. BluEyes, en kaliteli cihazları özel algoritmalarla hazırlanmış okuma yazılımlarıyla bir arada sunar. Bu sayede plaka tanıma sistemi ihtiyacınıza yönelik optimum çözümleri sizlerle buluşturur.

Otopark Plaka Tanıma Sistemi Fiyatları

BluEyes’ın LPR sistemi; bir dizi algoritmanın görüntüleri yakalaması ve işlemesiyle çalışır. Algoritma genel olarak aşağıdaki bilgileri tespit eder.

  • Araç görüntüsünü aldıktan sonra plakanın yönünü ve konumunu belirler.
  • Plakanın açısını ayarlar ve ideal boyutlarla hesaplamasını yapar.
  • Yakalanan plaka görüntüsünün kontrastını ve parlaklığını ayarlar.
  • Plakadaki karakterlerin segmentasyonunu gerçekleştirir.
  • Yakalanan görüntüyü alfasayısal metin girişine çevirir.
  • Metin bilgilerini belirli bir kural kümesiyle vurgular.

Tüm bu işlevler, eş zamanlı olarak yürütülür. Toplanan verilerin işlenmesi, 20 ms’den daha kısa sürede tamamlanır. BluEyes’ın otopark plaka tanıma sistemi, otoparkın güvenli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olur. Ayrıca güvenlik ihtiyacını azaltarak maliyetlerin düşürülmesine de katkı sağlar. Bununla birlikte 7 gün 24 saat, giriş çıkış yapan araçların izlenmesinin en kolay yolunu sunar. Sistem kameralarının her biri, tüm hava koşullarında performansını yitirmeden çalışma yeteneğine sahip olur. Otopark plaka tanıma sistemi fiyat değerleri, ihtiyaç duyulan performansa göre şekillenir. Güvenlik ihtiyacını azaltarak maliyeti düşürmesinin yanı sıra, etkili kontrol sağlamasıyla da avantaj sunar. Sürücülerin tesise giriş yapmaları için ödemeleri gereken ücreti daha kolay tespit etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda park için belirlenen sürelerin aşılması durumunda, fiyatlandırma yapmanızı kolaylaştırır. Uzaktan izleme yöntemiyle arıza yapan araçları da tespit edebiliyor oluşu sayesinde, ekstra park devriyesi çalıştırmanıza gerek kalmaz.

Site Girişi Plaka Okuma Sistemi Avantajları

Bina girişlerini korumak zor bir iştir. Ancak BluEyes’ın AI ile donatılmış plaka tanıma sistemleri, bu işi kolaylaştırır. Akıllı tanıma teknolojileriyle güçlendirilmiş sistem, hassas tanıma algoritmaları sayesinde siteye hangi aracın hangi saatte girdiğini takip etmenize yardımcı olur. Ayrıca sistem, tıpkı otoparklarda olduğu gibi güvenlik personeli sayısının en aza indirilmesine katkı sağlar. Ayrıca zaman alan güvenlik prosedürlerini ortadan kaldırarak kullanıcı memnuniyetini artırır. Sistemi kullanarak sadece önceden tanımlanmış araçların siteye giriş yapmasına da izin verilebilir. Ayrıca site girişi plaka okuma sistemi, verileri anında işleyerek girişte trafik oluşmasını engeller. Tüm bu özellikleriyle site sakinlerine maksimum güvenlik sağlar.

Site Girişi Plaka Okuma Sistemi Fiyatları

Site plaka tanıma sistemi fiyat açısından da avantaj sağlar. Güvenlik personeli ihtiyacını azaltması sayesinde yönetim masraflarını düşürür. Sistem kurulumu için yılda bir kere harcama yapmanız yeterli olur. Sistem, sitenizdeki kapı girişlerinin sayısına ve donanım ihtiyaçlarına göre fiyatlandırılır. Gereksinimleri karşılamak için eklenmesi gereken donanımlar, ekstra maliyetler gerektirebilir.

Sizler de evlerinizi ve iş yerlerinizi daha güvenli hale getirmek ve araç trafiğini kontrol altında tutmak isterseniz, BluEyes’ın sizler için hazırladığı paket fiyatlarına göz atabilirsiniz.