Site Plaka Tanıma Sistemleri

Site Plaka Tanıma Sistemleri

Site plaka tanıma sistemleri ile toplu yaşam alanlarının araç park alanlarına giriş ve çıkışın kontrolünü sağlarsınız. Geçişlerin kontrol edilmesi noktasında oluşacak yoğunluğun önüne geçer ve kontrollü bir trafik sağlar.

Hane halkına ayrılmış Araç otopark alanlarının yoğunluğunu görüp, misafir araç geçişlerini engeller. Hane halkına hane başı araç kotalar belirlenebilir ve kota dahilinde araç geçişini kontrol eder. Kart okutma ve HGS etiketi ile geçiş sistemlerinden daha güvenlidir. HGS ve Kart okutmalı sistemlerde hane halkı haricinde kişilerin kullanımı da olduğundan geçiş kontrolünü araç plakasından yapmazlar. Geçiş kontrolünü araç plakasından yapan plaka tanıma sistemlerimiz ile %98 okuma başarı oranına sahip çözümler sunuyoruz. Giriş ve çıkış alanlarına gece görüşlü IP kameralar ile yoğun veya düşük ışık alan alanlarda dahi sorunsuzca çalışabilir çözümler sunuyoruz. Geçişlerde konumlandırdığımız LED tabelalar ile geçiş yapan araçların anlık bilgisini dış ekran da görüntüleyebilirsiniz. 

Site Plaka Tanıma Sistemleri

Site Plaka Tanıma Sistemleri Nasıl Kullanılır ?

Plaka tanıma sisteminin çalışacağı bilgisayar üzerine yazılım kurulur. Bu bilgisayarda araç plaka bilgileri ve kullanıcı bilgileri kaydedilir. Kaydedilen bu bilgiler ile yetkilendirmeler yapılıp, geçiş yaptığı tüm hareketiler raporlanabilir. Operatöre verilen yetkiler dahilinde izleme veya tanımlama yapılabilir. Otopark doluluk oranı görüntülenebilir ve bu orana göre manuel olarak misafir geçişlerine izin verebilirsiniz. Plaka tanıma çözümleri genellik ile otopark alanlarının girişlerinde bulunan bariyer sistemlerine açılma komutu gönderme prensibi ile geçişe izin verir.

Site Plaka Tanıma Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Yapay zeka kullanan plaka tanıma sistemleri içerisinde birçok algoritma ile araç plakasını sayısal veriye dönüştürür. Bu dönüşüm sonrası PC üzerinden veriler işlenerek müşterilerin taleplerine göre yazılım üzerinden senaryolar devreye girer. 

Öncelik ile resim üzerinden plaka yakalanır, yakalanmış plaka görseli içerisinden karaktere benzeyen objeler çıkartılır ve sonra karakter eşleştirmesi ile sayısal hale çevirilir. Tüm bu işlemler sırasında karakter dönüşümlerinin doğruluğu için yapay zeka aktif rol oynar.